Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.

ARAKIS-GOV

ARAKIS-GOV jest systemem wczesnego ostrzegania o zagrożeniach w sieci Internet. System ten jest efektem współpracy Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego ABW oraz działającego w ramach NASK zespołu CERT Polska. ARAKIS-GOV powstał na potrzeby wsparcia ochrony zasobów teleinformatycznych administracji państwowej w wyniku rozszerzenie stworzonego przezteraz_polska.png CERT Polska systemu ARAKIS o dodatkową funkcjonalność.

Unikalną cechą systemu ARAKIS-GOV jest przy tym fakt, że nie monitoruje on w żaden sposób treści informacji wymienianych przez chronioną instytucję z siecią Internet. Sondy systemu instalowane są bowiem poza chronioną siecią wewnętrzną instytucji, po stronie sieci Internet.

W chwili obecnej sensory systemu zainstalowane są w ponad 60 urzędach szczebla centralnego i jednostkach samorządu terytorialnego. System ARAKIS-GOV został doceniony przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, która realizuje Program Promocyjny ,,Teraz Polska", przyznając w roku 2010 nagrodę Godła „Teraz Polska" w kategorii „Przedsięwzięć Innowacyjnych".


Jak dołączyć do projektu ARAKIS-GOV:

Podmioty zainteresowane dołączeniem do projektu proszone są o przesłanie stosownej informacji na adres arakis.dbti@abw.gov.pl. Udział w projekcie ARAKIS-GOV jest bezpłatny.